Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Negatywny wpływ pandemii na przemysł budowlany - apel FIEC

26.03.2020

Europejska Federacja Przemysłu Budowlanego (FIEC) skierowała do Komisji Europejskiej pismo z apelem o działania mające na celu ochronę sektora budowlanego w Europie: Negatywny wpływ COVID-19 na przemysł budowlany: 3 pilnie wymagane działania.

 

Fot. geralt – pixabay.com

 

„Konieczne jest natychmiastowe działanie Komisji Europejskiej w celu zapewnienia, że Covid-19 jest uznany za siłę wyższą, aby wyeliminować kary dla firm, które zostały zmuszone do zawieszenia pracy; oraz do zwiększenia funduszy europejskich, aby pokryć zwiększone koszty pracy. Pandemia Covid-19 to stan zagrożenia zdrowia publicznego, który ma poważny wpływ na działalność gospodarczą we wszystkich państwach członkowskich. Przemysł budowlany w Europie ma zasadnicze znaczenie dla dużych robót infrastrukturalnych i projektów, które służą wzrostowi dobrobytu wspólnoty. Odpowiada za 9% PKB UE-27 i zatrudnia 16 milionów pracowników.” – czytamy w apelu.

 

Z jego pełną treścią można się zapoznać tutaj: FIEC – negatywny wpływ koronawirusa na przemysł budowlany.

 

Źródło: PIIB

 

Przeczytaj też: Pismo Prezesa PIIB do Minister Rozwoju i Ministra Infrastruktury

Wsparcie dla przedsiębiorstw w czasie epidemii. PROPOZYCJE

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+