Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Projekt: Kompetencje dla budownictwa

05.05.2020

Celem projektu „Kompetencje dla budownictwa – edycja II” jest podniesienie kompetencji pracowników małych i średnich firm z sektora budownictwa.

 

Fot. stock.adobe.com

 

Projekt „Kompetencje dla budownictwa – edycja II” będzie realizowany od 1.04. do 30.09.2022 r. i skierowany jest do polskich małych i średnich firm (MŚP) z sektora budownictwa (PKD F) oraz ich pracowników. Jego celem jest podniesienie, zgodnie z potrzebami małych i średnich przedsiębiorstw, kompetencji w zakresie rekomendowanym przez Sektorową Radę ds. Kompetencji w Budownictwie w następujących obszarach tematycznych:

  • znajomość użytkowa języka polskiego wśród obcokrajowców do bezpiecznej i efektywnej pracy na budowie,
  • umiejętność bezpiecznego posługiwania się narzędziami i sprzętem oraz narzędziami z napędem używanym w robotach budowlano-montażowych powyżej 1 KW,
  • uprawnienia budowlane do pełnienia w ograniczonym zakresie samodzielnych funkcji w sektorze budownictwa przez osoby z poziomu 4 i 5 PRK,
  • uprawnienia do pełnienia w ograniczonym zakresie samodzielnych funkcji w sektorze budownictwa przez osoby z poziomu 6 PRK i wyżej.

Rekomendowanymi w ramach zadania „Kompetencje dla budownictwa – edycja II” formami wsparcia są szkolenia językowe – branżowe (w tym on-line), szkolenia zawodowe, specjalistyczne oraz zakończone egzaminem państwowym i uprawnieniami SEP, a także szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień budowlanych w ograniczonym zakresie.

Wartość dofinansowania do usług rozwojowych stanowi pomoc de minimis udzielaną przedsiębiorcom. Wysokość tej dotacji wynosi 80% kosztów usługi. W ramach projektu można otrzymać aż 7800 zł wsparcia na jednego pracownika, które będzie przeznaczone na realizację usług rozwojowych.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach II osi priorytetowej „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020. Działanie 2.21 „Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych przedsiębiorstw”.

 

Termin pierwszej tury naboru w ramach projektu planowany jest od 11.05 do 1.06.2020 r.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: http://akademiabudowlana.com.pl/ oraz pod numerem telefonu: 501 815 636.

 

Źródło: PIIB

 

Przeczytaj też: Kompetencje do wyjaśniania zakresu uprawnień budowlanych

Szkolenia on-line dla wszystkich członków PIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+