Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

thinkproject i Conclude łączą siły

31.10.2019

thinkproject, wiodący europejski dostawca usług SaaS dla branży budowlanej i inżynieryjnej, przejął 100 procent udziałów w spółce Conclude GmbH, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań CDE.

 

Conclude, z siedzibą w Wuppertal (w pobliżu Dusseldorfu) posiada silną bazę klientów (głównie inwestorów) oraz szeroką wiedzę z zakresu zarządzania kosztami projektu. Przejęcie firmy Conclude poszerza bazę klientów thinkproject, a także pozwala na zaoferowanie dodatkowych możliwości inwestorom (właścicielom obiektów) i generalnym wykonawcom w ramach portfolio produktów grupy.

 

 

Od 2002 roku Conclude specjalizuje się w rozwiązaniach Saas i usługach dodatkowych dla dużych projektów budowlanych i inżynieryjnych. Conclude korzysta z wiedzy specjalistycznej opracowanej w Fraunhofer Institute for Software and Systems Engineering w Dortmundzie. Platforma Conclude ma obecnie ponad 100 000 użytkowników pracujących na ponad 2 000 projektów o łącznej wartości ponad 300 miliardów Euro w 38 krajach. Do czołowych klientów należą ABB, BMW, Continental, Mercedes, Roche, Siemens oraz UBS.

 

Pakiet rozwiązań Conclude zawiera ponad 25 modułów, w tym narzędzia dla BIM, narzędzia do zarządzania dokumentacją projektową, dokumentami, typowe dla branży budowlanej procesy, raporty i co najważniejsze – narzędzia do zarządzania kosztami.

Kontynuujemy naszą strategię, aby stać się wiodącą platformą Construction Intelligence dla firm budowlanych i inżynieryjnych. thinkproject posiada jedne z lepszych w branży funkcjonalności dla BIM do projektu (3D) i harmonogramów (4D). Przejmując Conclude, poszerzamy naszą ofertę o zarządzanie kosztami (5D), współpracując przy tym ściślej z największymi międzynarodowymi firmami budowlanymi w celu realizacji największych na świecie projektów – mówi CEO thinkproject, Gareth Burton.

Nasi klienci skorzystają z silnej międzynarodowej obecności thinkproject i bogatego portfolio produktów, w tym rozwiązań BIM, zarządzania umowami i aplikacji mobilnych. Te rozwiązania stanowią doskonałe uzupełnienie naszej platformy. Połączona oferta 5D będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych obecnych klientów, jak również dla nowych klientów, szczególnie tych, którzy szukają rozwiązania optymalizującego cały cykl życia projektu” – mówi założyciel i dyrektor zarządzający firmy Conclude, Marco Lehmbach.

Conclude i thinkproject są rozwiązaniami SaaS i stosują podejście „open BIM” dla swoich produktów, aby informacje o projekcie mogły być wymieniane i przetwarzane w sposób otwarty, między różnymi systemami przez cały cykl życia projektu.

Conclude był naszym pierwszym start-upem, w którym zamieniliśmy nasze wspólne pomysły biznesowe na rozwiązania IT. Aby dalej rozwijać się na rynkach międzynarodowych i przyciągać klientów z nowych segmentów, postanowiliśmy sprzedać nasze udziały. Bardzo się cieszymy, że dołączamy do thinkproject, wiodącego europejskiego dostawcy SaaS w branży budowlanej i inżynieryjnej. Będziemy oczywiście nadal opowiadać się za wykorzystaniem Conclude w naszych projektach w nadchodzących latach. – komentuje Steffen Szeidl, członek zarządu i partner finansowy Drees & Sommer SE.

Po przejęciu ceapoint GmbH i zestawu rozwiązań 4D DESITE BIM w marcu 2019 r., grupa thinkproject rozrosła się o kolejną spółkę - Conclude. 40-osobowy zespół z Wuppertal wnosi do naszej grupy wieloletnie doświadczenie i zasoby. Ponieważ BIM zyskuje na popularności na całym świecie, uważamy, że nasze otwarte, zintegrowane rozwiązania Saas będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla rosnącej liczby międzynarodowych klientów w całym cyklu życia projektu- dodaje Gareth Burton.


O thinkproject:

thinkproject, z siedzibą w Monachium, jest światowym liderem w ”construction intelligence”. Nasze cyfrowe technologie uwalniają potencjał ludzi i informacji, aby pomóc budować lepszy świat.

Od 2000 roku pomagamy naszym klientom w realizacji ich projektów. Jesteśmy wiodącym dostawcą usług Saas dla branży budowlanej i inżynieryjnej w Europie. www.thinkproject.com


O Conclude:

Firma Conclude jest dostawcą usług w zakresie oprogramowania. Została założona przez Drees & Sommer, Marco Lehmbacha i Petera Kaula w 2002 roku w Dusseldorfie, w Niemczech, w celu zaoferowania innowacyjnych i praktycznych narzędzi cyfrowych dla wymagających projektów budowlanych. Od samego początku specjalnie powołany zespół pracował nad rozwojem produktów i wprowadzeniem ich na rynek. Rozwiązania Conclude zawsze były oferowane jako usługi Software-as-a-Service (SaaS): zarówno hosting systemu, obsługa, jak i wsparcie.


Polecamy też:

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+