Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Program retencji na wsi

05.08.2020

Od lipca 2020 roku samorządy mogą ubiegać się o środki na realizację obiektów retencyjnych na wsi. Budżet programu: 50 mln złotych.

 

Pełna nazwa programu retencji dla wsi* to „Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczanie skutków zagrożeń środowiska”. W ramach programu samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie do 70% kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków trwa od 22.07.2020 r. do 17.12.2021 lub do wyczerpania budżetu. Środki mogą być przeznaczone m.in. na budowę zastawek i małych zbiorników retencyjnych, przy czym nie przewidziano limitu finansowego dla pojedyńczego wniosku o dotację dzięki czemu mogą być realizowane zarówno małe jak i duże inwestycje.


Nabór 2020-2021 – retencja na obszarach wiejskich >>> szczegóły <<<
 

Fot. stock.adobe / Piotr
 

Program finansowania retencji na wsi jest jednym z 26 programów uwzględnionych w tzw. pakiecie zielonych inwestycji, który jest skierowany do różnych beneficjentów i opiewa na łączną kwotę blisko 7,8 mld zł.


*według Strategii Rozwoju Wsi, Rolnictwa I Rybactwa 2030 przyjętej 15 Października 2019 r. przez Radę Ministrów – za obszar wiejski uznaje się obszar kraju z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców.


Wody Polskie


Polecamy:

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+