Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Polska ciepłym punktem na mapie UE

29.03.2019

Polska ciepłym punktem

Polska odnotowała zdumiewający skok z 28,4% w 2006 r. do zaledwie 6% w 2017 r. Oznacza to, że tylko 6 na 100 pytanych osób twierdzi, że nie może sobie pozwolić na wystarczające ogrzewanie w domu. Wartość ta spadła o blisko 80% w przeciągu badanych 11 lat i jest 6 razy niższa niż Bułgarii.

Prawdopodobnie spadek tego współczynnika wynika z poprawiających się warunków gospodarczych i rosnących wartości wskaźników ekonomicznych. Biorąc pod uwagę wysokość PKB Polski można łatwo zauważyć, że jego wzrost jest odwrotnie proporcjonalny do wyników badań Eurostatu. W 2006 r. PKB polskiej gospodarki wyniosło 341 mld USD, gdzie w 2017 r. wzrosło do 524 mld USD, w tym czasie pozytywna zmiana PKB wyniosła 53%.

I wszystko wskazuje na to, że w Polsce będzie „coraz cieplej”.

 

Źródło: Rettig Heating

 

Przeczytaj też: O zimnych domach

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+