Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

W kierunku budownictwa ekologicznego

02.04.2019

60% Polaków słyszało o wykorzystaniu materiałów wtórnych w budowie domów i mieszkań, a prawie 35% byłoby skłonnych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie wykonane z ekologicznych materiałów – wynika z badań zleconych przez On Board Think Kong.

 

 

Fot. Fotolia.com

 

Ekologiczne mieszkania

W badaniu zapytano Polaków, czy słyszeli o wykorzystaniu materiałów wtórnych, czyli odpadów produkcyjnych lub zużytych produktów, które mogą być ponownie wykorzystane przy budowie mieszkań i domów. Prawie 60% Polaków odpowiedziało, że tak. Ponadto 40% badanych odpowiedziało, że podczas zakupu mieszkania lub domu zwraca uwagę, czy jest on wykonany z wtórnych materiałów.

Wykorzystanie materiałów wtórnych w budownictwie to duża szansa dla firm. To nie tylko ochrona środowiska, ale także możliwość zmniejszenia kosztów utrzymania budynku czy poprawa jakości zdrowia i życia. O ile zielone budownictwo w ostatnich latach stało się standardem w segmencie biurowym, o tyle w mieszkaniowym jest nadal wiele do zrobienia.

Według badania 1/3 Polaków jest w stanie zapłacić więcej za nieruchomość, w której wykorzystano materiały ekologiczne, 1/3 nie byłaby temu przychylna, a pozostali nie mają zdania na ten temat. Wyniki te pokazują, że w budownictwie, podobnie jak w innych branżach, ekologia w coraz większym stopniu będzie przekładała się na decyzje zakupowe. Pochodzenie materiałów oraz ich zastosowanie mogą w perspektywie kilku lat stać się dla klientów, szczególnie tych najmłodszych, podstawową informacją decydującą o wyborze miejsca do mieszkania.

 

 

Polecamy też: Odzysk materiałów podczas remontów obiektów budowlanych

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+