Słupkowa balustrada Corelone firmy CDA Polska to system zaprojektowany z myślą o elewacjach, balkonach, tarasach oraz loggiach, który mocować można zarówno do podłogi (FCM38), jak i do lica ściany (FCM38U).

Stabilność, a tym samym bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia zestaw aluminiowych słupków oraz listew, dostosowanych do szkła o grubości 10–10,76 mm oraz 12–12,76 mm. Sama tafla montowana jest w profilu „U”, zaś od góry stabilizuje ją profil montażowy dzielony. Choć całość konstrukcji mierzy 3000 mm długości, rekomenduje się, aby odległość między słupkami nie przekraczała 1000 mm.

Jako produkt prefabrykowany, balustrada ta jest bardzo prosta w montażu, nie ma konieczności wnoszenia na budowę dużych elementów wymagających spawania. Elementy systemu, takie jak słupki balustradowe, mocowania oraz profil maskownicy, wykonane zostały z aluminium, zaś śruby montażowe, podkładki dystansujące oraz łączniki do poręczy i profilu „U” – ze stali nierdzewnej. Natomiast do produkcji takich części, jak łączniki do poręczy i profili montażowych, wykorzystano ABS – tworzywo cechujące się trwałością, izolacyjnością, a także odpornością na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

 

 

DANE TECHNICZNE

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, ABS

Wykończenie: srebrne aluminium, RAL 9006

Elementy zestawu:

- słupek balustrady

- mocowanie słupka do boku (zestaw)

- insert montażowy

- profil bazowy poręczy balustrady

- maskownica poręczy balustrady

- profil montażowy do szkła dzielony

- profil montażowy do szkła „U”

- wkręt samowiercący 3,9 x 32

- mocowanie profilu FCM38 do słupka balustrady

Długość słupka balustrady: 2300 mm i 2900 mm

Długość profili i maskownicy: 3000 mm

Grubość szkła: 10–10,76 mm; 12–12,76 mm

Zastosowanie: tarasy, balkony, elewacje, loggia, portfenetry