Już wiadomo, które osoby i firmy zostały uhonorowane prestiżowym tytułem Kreator Budownictwa Roku 2019. W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureaci odbierali certyfikaty.

 

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku otrzymują osoby oraz firmy, które wyróżniają się kreatywnością i pasją tworzenia, wpływając dzięki temu na rzeczywistość branży budowlanej. Swoimi działaniami Kreatorzy Budownictwa Roku przyczyniają się do rozwoju rynku, tworzenia trendów w budownictwie, a także mogą stanowić wzór etycznego postępowania. Nasi laureaci swoją działalnością kształtują rynek budowlany, wprowadzają innowacje, dbają o jakość oferowanych produktów i usług, a także stosują proekologiczne rozwiązania i nowe technologie. W 2019 tytuł został przyznany po raz dziewiąty.

 

 

Galę w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Po to jest ten projekt, żeby nagrodzić Państwa, za to że w tym codziennym trudzie – niełatwym, bo branża budowlana ma cały szereg różnego rodzaju swoich smaków – jesteście najlepsi. To Państwo, pomimo licznych ograniczeń, potrafią tę pozycję budować, nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich klientów i partnerów na rynku budowlanym – mówił prof. Zbigniew Kledyński.

 

 

Wśród gości honorowych był Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dział budownictwa jest kluczowy dla polskiej gospodarki, dlatego mam nadzieję, że wspólnie z Państwem będziemy przygotowywać dobre projekty tak, aby wspierać proces inwestycyjno-budowlany – mówił Artur Soboń. – Znajdujemy się w gronie tych wszystkich, którzy są najsilniejsi na rynku, a dziś jesteśmy w gronie najlepszych, wyznaczających kierunki.

 

 

Podsumowania gali dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prokurent Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.

Dziś do grona wyróżnionych dołączyło 20 osób i firm. Nasi laureaci nie tylko przyczyniają się do rozwoju polskiego budownictwa, ale i do kondycji całej krajowej gospodarki – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska. – Gratuluję i jest mi niezmiernie miło, że wciąż mamy kogo i za co nagradzać, bo to właśnie Państwo są dowodem na to, że nie brakuje na polskim rynku kreatorów i innowatorów.

 

Projekt Kreator Budownictwa Roku odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Partnerem biznesowym wydarzenia Kreator Budownictwa Roku 2019 jest Opel Poland. Patronat medialny objął dziennik „Rzeczpospolita”. Galę poprowadziła Dorota Gardias.

 

 

 

 

Fot. Marek Jaśkiewicz