W imieniu Kapituły Konkursu w skład, której wchodzą liczne samorządy, firmy budowlane i architektoniczne informuję, że pomimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się kraj, Państwa aktywność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. 440 zgłoszeń, z czego 70 obiektów w finale XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w najmniejszym stopniu nie odbiega od edycji lat poprzednich.

 

 

Dlatego pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w budowanie domów, osiedli, budynków użyteczności publicznej, dróg, konserwacje zabytków za to, że zdecydowana większość nie poddała się pandemii i nie wstrzymała pracy, znosząc przy tym utrudnienia oraz obostrzenia sanitarne na budowie, a przede wszystkim – napięcie społeczne. Dziękujemy za podjęcie odważnych decyzji. Ten specyficzny czas wyzwolił dodatkowe poczucie obowiązku i świadomość, że to, co budujemy, to nie tylko zakres prac przewidziany umową, ale też część naszego życia oraz wkład w życie innych. Bądźmy dumni ze swoich decyzji i zakończonych budów.

W finale m.in. NAT-BUD Ostrów Wlkp., Zakład Ogólnobudowlany GB Sławno, Nordeco Sp. z o.o. Kościerzyna, Erbud S.A., MTM Budownictwo Sp. z o.o. Tarnów, Ecol-Unicon Sp. z o.o. Gdańsk, Sorted Sp. z o.o. Piaseczno, Firma Inżynierska ALOG Kędzierzyn-Koźle, TAMEX Obiekty Sportowe Warszawa, Zakład Ogólnobudowlany Tomasz Klecha Elbląg. 

Więcej na modernizacjaroku.org.pl. Zgłoszenia obiektów do 31.07.2020 r.

 

Robert Plewiński

dyrektor Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, ICC „European Award”

 

 

Czytaj także: Ogólnopolski Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Rozstrzygnięcie

Dworzec autobusowy w Kielcach. ZDJĘCIA po remoncie

Zabytki nieruchome - zasady prowadzenia robót budowlanych