Atmo to dwa budynki mieszkaniowe, którymi Eiffage Immobilier Polska debiutuje na rynku wrocławskim.

 

 

Kompleks Atmo powstanie przy ulicy Dmowskiego 13 na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. W dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się 113 apartamentów o podwyższonym standardzie i metrażu od 26 do 145 m² (od kawalerek po 5-pokojowe). W mieszkaniach zaprojektowano balkony, loggie i tarasy, a na parterze ogródki. Znajdą się w nich także panoramiczne okna. Budynek przystosowano również do tego, aby przyszli lokatorzy mogli zainstalować klimatyzację. W garażu podziemnym powstanie 136 miejsc parkingowych. W obiekcie będzie też 6 lokali usługowych na parterze.

Budynki kompleksu zostały zaprojektowane przez pracownię Zbigniewa Maćkowa. Mają one loftowy charakter, wyczuwalny w elementach elewacyjnych (cegła), w strefach wejściowych (przeszklenia), lokalach usługowych (sklepienia w układzie krzyżowym) i windach.

 

 

Kompleks Atmo został zaprojektowany z poszanowaniem historii miejsca. Elementem jednego z budynków staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX w. wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej.

Dodatkowo elewacja frontowa zyska iluminację, a części wspólne budynku – ambientowe oświetlenie. Ponadto do aranżacji tych przestrzeni zaproszeni zostali znani i cenieni artyści, którzy podkreślą industrialny charakter inwestycji, a projekt zyska estetyczne akcenty w stylu art déco. Kompleks mieszkaniowy będzie miał zielone patio, stojaki na rowery i stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom 2020/2021 r., a termin ich zakończenia na III kwartał 2022 r.

 

 

Wizualizacje: Eiffage Immobilier Polska

 

Przeczytaj też: Sektor mieszkaniowy - zamknięcie kwartału umiarkowanie optymistyczne

Bulwary Książęce we Wrocławiu ukończone

I etap osiedla Bacciarellego 54 we Wrocławiu gotowy