Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budownictwo szpitalne ALSTAL

Artykuł sponsorowany

04.02.2019

Głównym celem budownictwa placówek służby zdrowia jest zaspokajanie potrzeb społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i poprawy jakości życia. Jedną z największych polskich firm budowlanych przyczyniających się do rozwoju rynku świadczonych usług medycznych jest ALSTAL Grupa Budowlana, realizująca obecnie obiekty szpitalne o łącznej powierzchni przekraczającej 30 000 m².

 

Ośrodek Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

 

Czy nowoczesny design może w jakikolwiek sposób oddziaływać na nasze samopoczucie?

Okazuje się, że tak. Do takiego wniosku doszli projektanci oraz inwestorzy obiektów szpitalnych, którzy oprócz dbania o zapewnienie najwyższego poziomu sprzętu medycznego oraz usług, coraz częściej kładą nacisk na innowacyjnie zaplanowane i komfortowe powierzchnie szpitalne.

Dobrym przykładem jest gorzowski Ośrodek Radioterapii – najnowocześniejszy tego typu obiekt Polsce, w którym będzie przeprowadzane leczenie onkologiczne na najwyższym poziomie.Posłużą do tego m.in. ultranowoczesne akceleratory, które z dokładnością do mikrometrów umożliwią naświetlanie zmian nowotworowych.

 

Gorzowski ośrodek to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w województwie lubuskim. Unikatowo zaprojektowana budowa obiektu w oparciu o obowiązującą ustawę Prawo atomowe zakłada stworzenie specjalnych bunkrów chroniących osoby trzecie przed szkodliwym wpływem promieniowania jonizującego. Aby spełniły one swoją rolę, zastosowano technologię ciężkiego betonu o wadze 3,6 g/cm³. Do wykonania dwóch bunkrów mieszczących akceleratory wysokoenergetyczne zespół ALSTAL wykorzystał specjalnie zaprojektowane składy mieszanek betonowych w oparciu o magnetyt nadający odpowiednią wytrzymałość osłonom stałym zabezpieczającym przed promieniowaniem. Następstwem wytycznych ustawy Prawo atomowe ściany bunkrów mają wymaganą grubość, która wynosi od 0,80 do 1,8 m, a stropy od 1,8 do 2,7 m, i zapewniają bezpieczeństwo przed promieniowaniem pierwotnym. Ponadto wykonano korytarz labiryntu i drzwi osłonowe chroniące przed rozproszonym promieniowaniem X oraz rozproszonym promieniowaniem neutronowym. Obie pracownie akceleratorowe wraz z bunkrami zostaną przebadane przez Państwową Agencję Atomistyki, której zadaniem będzie wydanie zgody na uruchomienie i stosowanie źródeł promieniotwórczych.

 

Ośrodek Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

 

Czytaj też: ALSTAL laureatem Medalu Europejskiego BCC

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+