Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Fabryka Mercedes-Benz w budowie

15.07.2019

Fabryka Mercedes-Benz Cars, produkująca baterie elektryczne, powstaje na Dolnym Śląsku.

 

 

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze jest drugą już inwestycją firmy w tej lokalizacji. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie silników do pojazdów konwencjonalnych. Teraz powstaje zakład wytwarzania baterii wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i, podobnie jak fabryka silników, zaopatrywany w energię odnawialną. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ (Electric Intelligence) rozpocznie się na początku kolejnej dekady. Na budowie nowej fabryka Mercedes-Benz ustawiono już pierwsze elementy konstrukcyjne (podpory) pod halę produkcyjno-montażową.

Do 2022 r. grupa Daimler AG planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa wprowadzając na rynek różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym w każdym segmencie. Baterie do tych aut będą produkowane m.in. w nowo powstającej fabryce w Jaworze, która wejdzie w skład globalnej sieci produkcji baterii elektrycznych.

 

 

 

Czytaj też: Mercedes-Benz Cars zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+