Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kolejny odcinek S-3

11.10.2007

Budowa jednego z trzech odcinków drogi ekspresowej S-3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski ruszyła.

W 24 miesiące od daty rozpoczęcia robót budowlanych, ma powstać ponad 26–kilometrowy odcinek Pyrzyce – Myślibórz. Koszt tej inwestycji szacowany jest na kwotę 676,8 mln złotych. Wykonawca będzie firma Budimex - Dromex S.A. W sumie projekt budowy drogi ekspresowej S3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski został podzielony na 3 etapy.
Kontrakty na rozpoczęcie budowy odcinków Myślibórz – Gorzów Północny (26,7 km) oraz Szczecin – Pyrzyce (28,2 km) zostaną podpisane, jeśli zakończą się, opóźniające budowę, postępowania przed sądem rozstrzygające zasadność skargi złożonej przez firmę Eurovia. Odcinek drogi ekspresowej S-3 przebiega w układzie geograficznym północ – południe, przez województwa: zachodniopomorskie oraz lubuskie, i przechodzi w obrębie następujących gmin i powiatów: powiat Grodzki Szczecin, Gryfiński (gmina Gryfino, Banie, Bielice), powiat Pyrzycki (gmina Kozielice i Pyrzyce), powiat Myśliborski (gmina Myślibórz i Nowogródek Pom.), powiat Gorzowski (gmina Lubiszyn i Kłodawa) oraz powiat Grodzki Gorzów Wlkp. Droga ekspresowa S-3, Szczecin – Gorzów Wielkopolski rozpoczyna się na węźle „Klucz” w km 0+000, (skrzyżowanie drogi ekspresowej z istniejąca autostradą A6), biegnie przez granicę województw zachodniopomorskiego i lubuskiego w km 66+083, a kończy się przed węzłem „Gorzów Północ” (realizowany w ramach zachodniej obwodnicy Gorzowa Wlkp.) w km 81+613.

Źródło (tekst): GDDKiA
www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+