Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

LO im. Adama Mickiewicza w Piastowie po rozbudowie

01.09.2020

LO im. Adama Mickiewicza w Piastowie na 75-lecie swojej działalności zostało rozbudowane. W nowym gmachu powstały m.in. mediateka oraz hala sportowa.

 

 

LO im. Adama Mickiewicza w Piastowie przy ul. 11 Listopada 2A w przeciągu 16 miesięcy przeszło metamorfozę. Wybudowano tu nowoczesny trzykondygnacyjny obiekt dydaktyczny o łącznej powierzchni 4,5 tys. m² wraz z przestronną biblioteką miejską, halą sportową, boiskiem oraz zespołem gastronomicznym. Od września ponad 300 uczniów ma do dyspozycji komfortowe sale dydaktyczne, funkcjonalne przestrzenie wspólne, a nauczyciele i pracownicy mogą korzystać z większych pomieszczeń administracyjno-biurowych. Mieszkańcy Piastowa zaś zyskali mediatekę na miarę XXI w.

Nowo powstały budynek piastowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza wpisuje się w trend równoważonego budownictwa, przynosząc korzyści właścicielom, użytkownikom i mieszkańcom, dzięki obniżonym kosztom operacyjnym, lepszej jakości powietrza wewnątrz budynku oraz zmniejszonemu zużyciu energii. Jest przyjazny dla środowiska i energooszczędny. Zastosowano tu gruntowe pompy ciepła, połączone z instalacjami fotowoltaicznymi, dla których źródłem energii jest 69 odwiertów pionowych o głębokości 135 m.

Projekt został zrealizowany w formule partnerstwa prywatno-publicznego, gdzie partnerem publicznym jest Miasto Piastów, zaś prywatnym – Warbud S.A. Umowa została podpisana 30 kwietnia 2019 r. Nowy gmach szkoły oddano do użytkowania w sierpniu 2020 r.

 

 

Jednocześnie od lipca tego roku trwa II etap inwestycji, polegający na gruntownym remoncie starego budynku liceum o powierzchni 2 tys. m². Nowo wybudowany obiekt jest połączony z istniejącym za pomocą łącznika oraz wspólnym dziedzińcem, który ma być miejscem odpoczynku dla uczniów. Zakończenie realizacji II etapu zaplanowano na kwiecień 2021 r.

- Jako partner prywatny odpowiadamy za wykonawstwo, finansowanie i zarządzanie tym obiektem przez kolejne 20 lat. Na etapie projektowania i wykonawstwa postawiliśmy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, co jest wielką zaletą przy realizacji tego typu projektów. Jestem głęboko przekonany, że piastowski projekt zachęci kolejne samorządy do wyboru formuły PPP przy realizacji zarówno obiektów edukacyjnych, jak i innych w sektorze użyteczności publicznej – powiedział Mirosław Józefczuk – członek zarządu Warbud S.A.

Inwestycja prowadzona jest pod nadzorem Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Czytaj także: LO im. A. Mickiewicza w Piastowie - rozbudowa

120 ogrodów deszczowych w łódzkich szkołach

Hałas w szkole - szkodliwość i sposoby rozwiązywania problemów z akustyką

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+