Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Metro w Bogocie - wybrano wykonawcę

Artykuł sponsorowany

02.12.2019

Budowa metra w stolicy Kolumbii – Bogocie, to jedna z największych inwestycji publicznych w historii miasta. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwają od wielu lat. W październiku 2019 roku ogłoszono zwycięzcę przetargu na budowę pierwszej  linii. Jest nim chińsko-kanadyjskie konsorcjum złożone z China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC), China Railway Rolling Stock Corporation Ltd., Xi'an Metro Ltd. i Bombardier Inc.

 

Pierwsza linia metra w Bogocie będzie miała długość 23,96 km. W ramach budowy powstanie 16 stacji. Wykonawca podczas realizacji zastosuje model „integracji inwestycji, budowy i eksploatacji”. Projekt zostanie zrealizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) i obejmie głównie inwestycje, finansowanie, projektowanie, budowę, zaopatrzenie, obsługę oraz utrzymanie. Okres franczyzy wyniesie około 28 lat. Wartość kontraktu to prawie 5,02 miliarda USD.

 

 

Bogota Metro Line 1 Project to największy pojedynczy projekt w Kolumbii. Po zakończeniu projekt stanie się linią miejską transportu publicznego Bogoty i główną arterią transportu pasażerskiego. Zapewni to dużą wygodę podróżującym w Bogocie i będzie miał dalekosiężny wpływ na przyszły układ urbanistyczny, a także na długoterminowy rozwój miasta.

 

Polecamy też: Najdłuższy morski most na świecie. Gdzie jest i jak wygląda?

 

 

W projekcie Bogota Metro Line 1 projekt inwestycyjny to największa kwota kontraktu zdominowana przez lidera konsorcjum - CHEC, a także pierwszy przełom CHEC w zintegrowanych usługach w całym cyklu życia branży tranzytu kolejowego. Projekt w pełni wykorzystuje zdolność CHEC do alokacji, dominacji i koordynacji wysokiej jakości globalnych zasobów oraz konkurencyjności grupy w dziedzinie infrastruktury. Zwycięstwo w przetargu uwypukla strategiczną siłę przewodnią CHEC jako „spółki platformowej + lidera branży”. Przyczyni się to do rozwoju firmy CHEC w całym łańcuchu przemysłowym transportu kolejowego. Dodatkowo poszerzy doświadczenie firmy w zakresie projektów kolejowych oraz zwiększy globalny wpływ marki CHEC w obu Amerykach.

 

 

Metro w Bogocie. Film promocyjny z wizualizacją

 

 

China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC)

 

Zobacz też: Port Hadarom - infrastruktura morska w Izraelu

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+