Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa łódzka inwestycja - Dom Seniora

27.03.2020

Dom Seniora na łódzkich Bałutach będzie obiektem wyposażonym w technologie podnoszące bezpieczeństwo osób starszych. Inwestycja powstanie w obrębie osiedla Villa Romanów, a zrealizuje ją deweloper Apartamenty Plus Sp. z o.o.

 

Villa Romanów przy ulicy Romanowskiej w Łodzi obejmować będzie docelowo 9 budynków o różnym przeznaczeniu, a dwa z nich dedykowane będą osobom starszym. Wykonawca - W.P.I.P. wybuduje i wyposaży oba obiekty kompleksu mieszkalno-opiekuńczego „Dom Seniora Romanów” wraz z nowoczesną kliniką medyczno-rehabilitacyjną. Termin zakończenia prac planowany jest na październik 2021 r. Wartość inwestycji to ponad 26 mln PLN. Środki częściowo pozyskano z funduszy unijnych. Projekt wykonało Studio Projektowe Gabaryt z Warszawy.


Zobacz: W Poznaniu powstanie największe w Polsce Centrum Senioralne

 


 

Pomysł budowy Domu Seniora jest odpowiedzią na zmiany demograficzne, o których mówi się od wielu lat. Wszyscy widzimy, że społeczeństwo się starzeje, więc wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi i konieczność zapewnienia właściwych warunków seniorom – mówi Przemysław Majka, prezes spółki Apartamenty Plus. – Oprócz odpowiednio zaprojektowanych mieszkań i zaplecza medycznego proponujemy szeroką gamę pomieszczeń i dostępnych powierzchni wspólnych, dzięki którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić czas. W razie potrzeby szybko otrzymają pomoc, ale dążymy do tego, by jak najdłużej mogli się integrować i brać udział w codziennym życiu społeczności – dodaje Przemysław Majka.

Polecamy: Bariery architektoniczne w przychodniach i szpitalach. Czy jest szansa lepszą dostępność?

 

Budynki dla ludzi w podeszłym wieku będą 6-kondygnacyjne, częściowo podpiwniczone. W każdym z nich będą znajdowały się lokale różnego typu, przeznaczone do zamieszkania na stałe i na pobyt czasowy. Łącznie zaprojektowano miejsca dla ponad 100 pensjonariuszy wymagających całodobowej opieki, leżących i samodzielnie poruszających się. Osiemdziesięciu seniorów w dobrej kondycji będzie mogło zająć 40 dwuosobowych apartamentów, każdy wyposażony w salon, kuchnię i łazienkę. Dla bezpieczeństwa i wygody w każdym lokalu zainstalowane zostaną dodatkowe systemy –  wzywania pomocy i komunikacji z dyżurującym personelem medycznym oraz ostrzegania pożarowego. W kompleksie zlokalizowana będzie wielofunkcyjna przychodnia świadcząca usługi rehabilitacyjne i lecznicze.

 

 

Osiedle powstaje na zachodnim skraju dzielnicy Bałuty, gdzie nie brakuje obszarów zielonych. Pomiędzy budynkami kompleksu pozostawiono sporą przestrzeń, która zostanie zagospodarowana na miejsce spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. W tym celu zostanie również uporządkowany i udostępniony teren leśny położony bezpośrednio przy Villi Romanów. W ramach współpracy dewelopera z władzami miasta powstanie dodatkowa droga publiczna, która umożliwi doprowadzenie komunikacji miejskiej bezpośrednio do osiedla.


Zobacz: Mieszkania bez barier

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+