Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa Manufaktura we Wrocławiu - rusza realizacja

21.11.2019

Budynek mieszkalny Nowa Manufaktura na Przedmieściu Oławskim otrzymał pozwolenie na budowę.

 

Fot. AP Szczepaniak

 

Nowa Manufaktura to budynek mieszkalny z 300 mieszkaniami, lokalami usługowymi i garażem podziemnym na 251 samochodów, powstający u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego we Wrocławiu. Składa się z trzech osobnych części: A, B i C. Projekt ma za zadanie wypełnić lukę w zabudowie śródmiejskiej. Cel zostanie osiągnięty dwojako: poprzez uzupełnienie pierzei wspomnianych ulic wraz z narożnikiem na skrzyżowaniu (części A i B) oraz wypełnienie wnętrza kwartału: Kościuszki, Pułaskiego, Komuny Paryskiej i Prądzyńskiego, który otacza teren inwestycji (część C). Autorem projektu jest pracownia AP Szczepaniak.

Nowa Manufaktura to bardzo ważna inwestycja dla Wrocławia pod względem urbanistycznym. Kiedyś miasto planowało w tym miejscu nowy plac miejski. Teraz nasz budynek domknie ten ośmiokątny plac – mówi Artur Szczepaniak, główny projektant z pracowni AP Szczepaniak.

Części A i B zostały dostosowane do istniejących kamienic i są dokończeniem pierzei ulic Kościuszki i Pułaskiego. Narożnik został podwyższony jako reprezentacyjny. Od strony placu części A i B zostały obniżone poprzez charakterystyczne wycięcia. Wycięcie tworzące bramę zostało dodatkowo wyróżnione kontrastującym kolorem czerwonym. Fasadę stworzy cegła biała oraz grafitowa, co jest nawiązaniem do okolicznej zabudowy. Lokale usługowe powstaną od strony placu w części A i B.

Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestorem jest IMS Budownictwo z Krakowa.

 

Przeczytaj także: Starter III we Wrocławiu niedługo gotowy

Grunty inwestycyjne - wzrost cen w sektorze mieszkaniowym

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+