Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy BTS w Kaliszu dla producenta rozwiązań technicznych

04.09.2020

BTS w Kaliszu o powierzchni 40 000 m² wybuduje firma Panattoni dla niemieckiego producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych.

 

 

Budowa BTS w Kaliszu rozpocznie się w najbliższym czasie. Będzie to zakład produkcyjny dla niemieckiego przedsiębiorstwa, które podpisało długoterminową umowę najmu. Powierzchnia fabryki wyniesie 40 000 m², z czego aż 36 500 zajmie produkcja, a na część biurowo-socjalną przeznaczono 3500 m². Inwestycja ma na celu dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy na terenie Polski i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii i wyposażenia.

Nowa fabryka powstanie w Kaliszu, w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, przy ul. Inwestorskiej. Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy, ponieważ Kalisz to drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika. Pozwoli to klientowi na zrealizowanie jego nadrzędnego celu, jakim jest podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zatrudnienia. Zatrudnienie w fabryce ma znaleźć docelowo ok. 650 pracowników.

Zakład produkcyjny będzie gotowy w III kwartale 2021 roku.

 

Przeczytaj też: Najbardziej ekologiczny budynek przemysłowy na świecie powstał w Chebie

Powstanie City Logistics Warsaw Airport II

Rozbudowa fabryki Ferrero w Belsku Dużym

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+