Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Schronisko w Wilanowie?

19.11.2007

Taka jest propozycja, odnośnie lokalizacji nowego schroniska dla zwierząt Fundacji Azylu pod Psim Aniołem.

Lokatorami planowanego obiektu mają być bezdomne zwierzęta ze schroniska w Falenicy, na miejscu którego mają powstać nowe osiedla. Zanim jednak decyzja zapadnie i Miasto bezpłatnie przekaże działkę o powierzchni 2,5 ha pod budowę planowanego schroniska, musi uzgodnić to m.in. z wydziałem środowiska i zorientować się czy inwestycja nie wywoła protestów mieszkańców.
Przedstawiciele fundacji są jednak dobrej myśli i już teraz dzielą się swoimi marzeniami na temat schroniska. Ma ono być nowoczesnym obiekt, który jednocześnie będzie także ciekawostką architektoniczną. Formo 3 – to pracownia architektoniczna, która  podjęła się bezpłatnego projektu wykonania schroniska. Architekci zapowiadają, że projektując obiekt będą wzorować się na schroniskach londyńskich czy berlińskich, które w niczym nie przypominają polskich schronisk. Warto dodać, że w planowanym budynku o powierzchni 4,5 tys. mkw. ma się znaleźć także hotel dla zwierząt i ambulatorium. A żeby obiekt był „trendy” nie tylko z wyglądu, ma być również proekologiczny, pochłaniający możliwie mało energii.  

Źródło (tekst): Rzeczpospolita

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+