Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szpital jednodniowy na warszawskiej Białołęce

05.02.2018

STRABAG Sp. z o.o. i SPZOZ Warszawa Białołęka podpisały umowę na budowę szpitala jednodniowego z przychodnią, zlokalizowanego na działce przy ul. Przykoszarowej.

Zakres realizowanych prac obejmuje budowę niepodpiwniczonego budynku o trzech kondygnacjach nadziemnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą we wszystkich branżach oraz zagospodarowanie przyległego do budynku terenu i stałe wyposażenie obiektu.

Powstanie nowoczesny obiekt o atrakcyjnej architekturze, w którym na parterze znajdą się: izba przyjęć, przychodnia, pracownie specjalistyczne, dział farmacji oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze przewidziano blok z dwoma salami operacyjnymi, salę wybudzeń oraz oddział z piętnastoma łóżkami i zakładem rehabilitacji. Najwyższa, druga kondygnacja ze strefą wielofunkcyjną przeznaczona jest na pomieszczenia administracyjne oraz techniczne.

 

Wizualizacja: SPZOZ Warszawa Białołęka

 

Poza budynkiem głównym zakres prac obejmuje między innymi budowę: stacji transformatorowej, zbiorników wody, dróg wewnętrznych oraz parking z 66 miejscami postojowymi.

Rozpoczęcie realizacji planowane jest na luty br., a całość zostanie wykonana w ciągu 16 miesięcy. Wartość zlecenia: 27,2 mln zł netto (33,4 mln zł brutto).

 

Kontrakt w liczbach:

- 3-kondygnacyjny budynek o wysokości 11,7 m;

- powierzchnia całkowita: 4965,33 m²;

- kubatura: 19 454,6 m³;

- 2 sale operacyjne;

- oddział z 15 łóżkami.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+