Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

O nas

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. powstało w roku 2004 jako spółka, której właścicielami są stowarzyszenia skupiające w swoich szeregach budowlańców:

  • Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  • Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa
  • Stowarzyszenie Elektryków Polskich
  • Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
  • Związek Mostowców RP
  • Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych
  • Polski Komitet Geotechniki
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

 

Od początku istnienia wydajemy miesięcznik „Inżynier Budownictwa”, który dociera do wszystkich inżynierów i techników wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Docieramy do grupy około 120 000 takich osób.

CHRONIMY ŚRODOWISKO NATURALNE: nasz miesięcznik drukowany jest na papierze Ultra Mag Plus gloss 60g pochodzącym w 100% z recyklingu.

 

„Przewodnik Projektanta” to kwartalnik, którego pierwsze wydanie ukazało się w 2017 r. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o procesie projektowania ze szczególnym uwzględnieniem technologii i specyfiki materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych. Zawiera on również tematykę związaną z obowiązującymi regulacjami prawnymi i procedurami z zakresu wykonywania działań projektowych w procesie inwestycyjnym.


Tytuły Kreator Budownictwa Roku po raz pierwszy przyznane zostały w 2011 roku. Co roku, wyłaniamy laureatów, którzy posiadają pasję tworzenia i swoją działalnością kształtują imponującą rzeczywistość budowlaną. Tytuły przyznawane są podczas uroczystej gali. Prezentacja każdego laureata ukazuje się w publikacji pt. „Kreator Budownictwa Roku” oraz na stronie www.kreatorbudownictwaroku.pl.

Tytułem Kreator Budownictwa Roku pragniemy promować dobre praktyki, etyczne zachowania, ale także inspirować i motywować do dalszych działań.

 

Od 2007 do 2019 roku w naszym portfolio znajdował się rocznik „Katalog Inżyniera”. Zamieszczone są w nim informacje techniczne o aktualnych produktach, technologiach i usługach firm związanych z branżą budowlaną. Publikacja jest dystrybuowana wśród członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. „VADEMECUM” to kolejny nasz tytuł. Na rynku pojawił się w 2013 r. i wydawany był do 2017 roku. Pierwsze wydanie dotyczyło budownictwa mostowego. W następnych latach wydawaliśmy kolejne publikacje, które zawierały informacje dotyczące różnych zagadnień związanych z budownictwem, m.in. energooszczędnym, drogowym, kolejowym lub poświęcone były konkretnej tematyce. W 2017 roku ukazały się „VADEMECUM Izolacje” oraz  „VADEMECUM Infrastruktura”.


Wydawnictwo jest również właścicielem serwisów internetowych: www.inzynierbudownictwa.pl, www.izbudujemy.pl oraz www.kreatorbudownictwaroku.pl

 

Polecamy również publikacje wydawane przez stowarzyszenia będące współwłaścicielami Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.:

"Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja"

"Ekoatom"

"Elektronika"

"Energetyka"

"Gaz, Woda i Technika Sanitarne"

"Gospodarka Wodna"

"Informacje o Normach i Przepisach Elektrycznych INPE"

"Inżynieria i Budownictwo"

"Materiały Budowlane"

"Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne"

"Ochrona Środowiska"

"Przegląd budowlany"

"Przegląd Elektrotechniczny"

"Przegląd Telekomunikacyjny. Wiadomości Telekomunikacyjne"

"Szkło i Ceramika"

"Transport Miejski i Regionalny"

"Wiadomości Elektryczne"

"Wiadomości Melioracyjne i Łąkarskie"

"Wiadomości Naftowe i Gazownicze"

"Zeszyty Naukowo-Techniczne"

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+