Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Prefabrykaty w budownictwie mieszkaniowym

15.05.2020

Szybkie, bezpieczne oraz ekonomiczne budowanie wygodnych i ciekawych architektonicznie osiedli - tak największy producent prefabrykatów w Polsce promuje swój system.


Pekabex wprowadza kompleksowy system budownictwa mieszkaniowego w technologii prefabrykacji. Firma udostępniła katalogi przeznaczone dla inwestorów, deweloperów i biur projektowych zainteresowanych realizacją budynków prefabrykowanych.


Fot. Pekabex. Osiedle mieszkaniowe z prefabrykatów
 

Pekabex, polska firma działająca od 1972 r., od lat buduje na dużą skalę osiedla mieszkaniowe w Skandynawii. Utworzone w 2017 r. Centrum Badań i Rozwoju Pekabex przyczyniło się do rozwoju innowacyjnych produktów – m.in. ścian  wyposażonych w instalację elektryczną, gotowych elewacji, prefabrykatów z zamontowanymi oknami i parapetami. Elementy produkowane w warunkach fabrycznych mogą być non stop kontrolowane pod względem jakości. Budynki z prefabrykatów mogą być realizowane przez cały rok. Gotowy system oznacza nie tylko zupełnie nowe otwarcie w branży budowlanej, lecz także zwrócenie uwagi na aspekt ekologiczny, w tym prace nad zmniejszaniem śladu węglowego w budownictwie.

 

W kwietniu 2020 r. Spółka PFR Nieruchomości ogłosiła podpisanie z Pekabex, jako generalnym wykonawcą, umowy w rządowym programie mieszkaniowym na budowę osiedla z prefabrykatów w Toruniu.


Katalog Pekabex - budynki mieszkalne >>
 

Pekabex


Zobacz też:

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+