Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Skuteczne zamknięcie wszystkich szczelin

20.12.2018

Nowoczesne produkty hydroizolacyjne nie tylko chronią przed szkodliwym działaniem wody, ale też mogą służyć do naprawy drobnych ubytków, mostkując niewielkie rysy i pęknięcia. Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik to hybrydowe masy uszczelniające, które sprawdzą się zarówno przy izolacji ścian piwnic, fundamentów, jak również przy remoncie dachu.

Zagrożenie wilgocią jest szczególnie niebezpieczne w przypadku elementów zagłębionych w gruncie. Woda napływająca od czoła ścian fundamentowych i piwnicznych wywiera ciśnienie na konstrukcję, a wilgoć może przedostawać się poprzez podciąganie kapilarne od dołu. Należy pamiętać, że w glebie występują agresywne rozpuszczone sole związków chemicznych. Skuteczna hydroizolacja podziemnych elementów budynku powinna tworzyć szczelną, trwałą, elastyczną i odporną powłokę. Wszystkie te wymogi spełniają hybrydowe masy uszczelniające Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid. Są to jednokomponentowe, bezrozpuszczalnikowe produkty niezawierające w swoim składzie wody ani bitumów. Aqua Blocker nadaje się do uszczelniania powierzchni pionowych, takich jak ściany zewnętrzne piwnic murowanych, z betonu i betonu wodoszczelnego. Może też być stosowany do trwałej ochrony konstrukcji betonowych stykających się z ziemią, np. płyt fundamentowych czy przepustów rur. Do uszczelniania powierzchni poziomych zaleca się użycie Aqua Blocker Liqiud. Ważną cechą mas hybrydowych marki Bostik jest zdolność do mostkowania rys. Mogą wypełnić rysy i pęknięcia do 5 mm.

 

 

Masy hydroizolacyjne z serii Aqua Blocker nadają się nie tylko do zabezpieczania elementów znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Można je stosować także do drobnych napraw i uszczelnień dachowych przy połączeniach obróbek blacharskich np. przy kominach, świetlikach oraz rynnach, krawędziach i narożnikach na dachach płaskich. Warto sięgnąć po taki produkt, jeśli wystąpiła mała nieszczelność lub są w planach drobne naprawy na małych powierzchniach płaskich, np. daszkach ogrodowych, czy remonty starych powierzchni występujących w obszarze pokryć (np. powłok bitumicznych). Może zostać stosowany na płytach OSB, tynkach oraz płytach bitumicznych w połączeniu z posypką mineralną.

Aqua Blocker można zaaplikować na wilgotne podłoża bez stosowania środków gruntujących, jedynie należy usunąć zastoiny wody. Na suche powierzchnie lub stare papy należy zastosować środki gruntujące w postaci produktu Renogrund Rapid PU. Hydroizolacja sprzedawana jest jako gotowa masa do użycia. Nakłada się ją w dwóch warstwach – czas schnięcia pomiędzy nimi to ok. 8 godzin. Pełne utwardzenie uzyskuje się po upływie 24 godzin.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+