Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tam, gdzie doświadczenie spotyka innowację

Artykuł sponsorowany

23.04.2019

Łączymy siły! Nasi klienci codziennie dokonują rzeczy niezwykłych, a my wspieramy ich w tym zakresie odważnie spoglądając w przyszłość i już dziś oferując rozwiązania jutra. Podczas targów bauma 2019, na stoisku FN.420, nasi goście zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami, mającymi ogromny wpływ na zwiększenie wydajności na placu budowy.

 

 

Mocnym punktem stoiska stała się wirtualna rzeczywistość. Dzięki udostępnionej przez Doka aplikacji AR-VR, kampus przeobraził się w swoisty, cyfrowy showroom, który pozwolił gościom spojrzeć na wybrane rozwiązania Doka z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

 

Kampus Doka na targach bauma 2019 (Copyright: Doka)

 

W 16-metrowej, 2-poziomowej Engineering Tower Doka zaprezentowała swoje kompetencje w zakresie rozwiązań inżynieryjnych. Odwiedzający, wykorzystując technologię VR, mogli zapoznać się z różnymi scenariuszami na placu budowy, a także obejrzeć prezentacje na temat poszczególnych sektorów: budownictwa wysokościowego, infrastruktury i energii. O każdym z nich opowiedział wykwalifikowany przedstawiciel, który wsparł klientów swoją wiedzą, zebraną podczas realizacji projektów na całym świecie.

 

Copyright: Doka

 

W segmencie budownictwa wysokościowego swoją światową premierę świętowało innowacyjne rozwiązanie DokaXact – jeden z finalistów bauma innovation award 2019 w kategorii „Komponenty/systemy cyfrowe”. System ten działa w oparciu o specjalne czujniki wspierające planistę i ekipę budowlaną w szybkim oraz dokładnym ustawianiu deskowań ściennych w ramach systemów samoprzestawnych. Specjalne czujniki pomiarowe, instalowane w określonych puntach deskowania, komunikują się bezprzewodowo z centralną jednostką obliczeniową. Ich dokładność sięga ±2 mm, pozwalając tym samym na precyzyjne wznoszenie budynku w granicach określonych tolerancji. Dzięki aplikacji DokaXact, która krok po kroku przedstawia niezbędne instrukcje i wskazówki w procesie ustawiania, możliwe jest przygotowanie idealnie dopasowanego deskowania dla następnego odcinka betonowania.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+