Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rośnie zainteresowanie zasilaczami awaryjnymi - UPS

22.10.2019

Urządzenia zasilania gwarantowanego – UPS cieszą się coraz większą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorców. Wybór UPS stał się też konieczny przy wyborze inteligentnych rozwiązań do domu.

 

Jak wynika z raportu CRN „UPS-y dla biznesu” sprzedaż UPS w ciągu roku wzrosła o około 10 procent.

Jaki UPS do domowego użytku

Specjaliści polecają UPS-y z serii BackPro, które mają bardzo mocny akumulator oraz czystą sinusoidę na wejściu, co oznacza, że można stosować je do różnorodnych urządzeń - telewizorów, routerów, a nawet terrariów. Popularne są też listwy przepięciowe.

 

UPS do firmy

W czasach bardzo rozwiniętej cyfryzacji przestoje spowodowane brakiem zasilania mogą przynieść duże straty finansowe w firmach. Dlatego też małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z UPS-ów line-interactive, które mają mniejszą moc i prostszą konstrukcję niż te dedykowane klientom przemysłowym, ale ich parametry w zupełności spełniają ich potrzeby. Dzięki mniejszej złożoności są dla małych firm atrakcyjne cenowo. Z kolei dla przedsiębiorstw, które mają większe wymagania, jeśli chodzi o zasilanie gwarantowane (np. więcej sprzętu) odpowiednie są UPS-y z serii ES – o wyższej mocy, ale wciąż proste w użytkowaniu. Mają też dłuższe czasy podtrzymania i nawet jeśli brak zasilania się przedłuży, to urządzenia nadal są właściwie zabezpieczone.

Przyszłość: UPS niezbędny dla MSP i domów

W sektorze przemysłowym zasilanie gwarantowane jest już właściwie standardem. Dzisiaj przy stawianiu nowych budynków instalowanie UPS-ów jest wręcz wymagane.

Obserwując, jak zainteresowanie zasilaniem gwarantowanym wzrastało na rynku przemysłowym znamy już swoisty wzorzec tego procesu. Najpierw – tak jak teraz na rynku UPS-ów dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz domów – dostrzegamy wzrost świadomości, że niezawodne zasilanie jest potrzebne. Kolejny krok jest dość drastyczny – poczucie, że UPS jest potrzebny zamienia się w podejście, że instalacja, która nie zakłada stosowania takich rozwiązań jest niekompletna. Myślę, że to, co już kilka lat temu stało się na rynku przemysłowym, wkrótce będzie dotyczyć także rynku MSP i home – UPS-y będą tu po prostu standardem – podkreśla Cezary Gutowski, Sales Support Manager – UPS w Schneider Electric.

MSP a edge computing

Innym trendem wpływającym na rynek zasilania awaryjnego jest edge computing. Trend ten związany jest z transformacją cyfrową, która przy ciągłym dążeniu do poprawy wydajności i wyników stawia coraz większe wyzwania przepustowości przesyłu i prędkości przetwarzania danych.

W przypadku niektórych zastosowań i programów przetwarzanie danych w chmurze może okazać się niewystarczająco wydajne. Dlatego coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystanie miniaturowych centrów danych i przetwarzanie informacji na „obrzeżu” sieci, bliżej użytkownika końcowego. Schneider Electric oferuje kompletne i bezpieczne rozwiązania micro data center składające się z zasilania, chłodzenia i monitorowania. Najnowszym tego typu rozwiązaniem jest model 6U – idealny do zastosowań nawet w miejscach niededykowanych IT oraz z możliwością montażu na ścianie w celu oszczędności przestrzeni - mówi Cezary Gutowski.

Edge computing będzie zyskiwać na znaczeniu z uwagi na ograniczenia związane z przepustowością i opóźnieniami w transmisji. Nie można też zapominać o regulacjach zabraniających przesyłania do chmury określonych danych. Zniesienie tego rodzaju barier wymaga budowania mostów, których funkcję pełni infrastruktura typu edge.

 

Schneider Electric

 

Polecamy też:

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+