Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Aresztowano szefa elektrowni w Solinie

16.11.2007

Na 3 miesiące CBŚ zatrzymało prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce Ryszarda K..

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która spowodowała straty rzędu ponad miliona zł przy remoncie elektrowni – to zarzuty prokuratury pod adresem prezesa.
W procederze uczestniczyły również inne osoby, oprócz Ryszarda K. zatrzymano cztery inne osoby. Zarzuca się im m. in. to, że wystawiały fałszywe dokumenty dotyczące robót remontowych w elektrowni Solina-Myczkowce. Jak poinformowała Anna Habało, szefowa rzeszowskiego wydział Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, osoby zatrzymane doprowadzały do zawierania niekorzystnych umów na wykonawstwo robót oraz do podpisywania umów z wykonawcami i podwykonawcami, którzy nie mieli odpowiedniego zaplecza osobowego i technicznego do wykonania prac przy modernizacji elektrowni w Solinie-Myczkowcach. Do listy zarzutów dochodzi również fałszowanie protokołów odbioru wykonanych robót. Cały ten proceder przyczynił się w znacznym stopniu do poważnych strat głównego inwestora tj. Elektrowni Szczytowo-Pompowych SA. 14 listopada prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy poza zatrzymanymi inne osoby były zamieszane w sprawę, w każdym razie prokuratora nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Rzeszów
www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+