Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Konkurs na utworzenie "Centrum Wiedzy o Dostępności"

13.08.2020

Konkurs „Centrum Wiedzy o Dostępności” został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCRB) w ramach rządowego Programu „Dostępność Plus”, w celu utworzenia i wsparcia funkcjonowania centrów wiedzy o dostępności przy uczelniach wyższych.

 

 

Konkurs „Centrum Wiedzy o Dostępności” dotyczy utworzenia centrów wiedzy o dostępności przy uczelniach wyższych, mających wspierać stosowanie i upowszechnianie zasad projektowania uniwersalnego w obszarze kształcenia na poziomie wyższym, w szczególności poprzez: upowszechnianie zasad projektowania uniwersalnego, podnoszenie kompetencji kadry uczelni w zakresie takiego projektowania, wsparcie uczelni w prowadzeniu kształcenia oraz działalności szkoleniowej w zakresie projektowania uniwersalnego z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia wiodących ekspertów z uczelni polskich oraz zagranicznych. Ponadto wsparcie uczelni w zakresie realizacji – we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym – kształcenia oraz działalności szkoleniowej w zakresie poprawy dostępności przestrzeni, obiektów, produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami, z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego. Inicjowanie także współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania innowacyjnych produktów i standardów dla usług powszechnych w oparciu o zasady takiego projektowania.

Konkurs „Centrum Wiedzy o Dostępności” został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCRB) w ramach rządowego Programu „Dostępność Plus”.

Nabór będzie prowadzony od 24 sierpnia do 20 października 2020 r.

 

Więcej informacji na stronie NCRB.

 

oprac. Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa

członek Rady Dostępności

 

Czytaj także: Dostępność obiektów dla osób niepełnosprawnych. Przepisy

Otoczenie budynków przyjazne dla osób niepołnosprawnych

Bariery architektoniczne w przychodniach i szpitalach. Czy jest szansa na lepszą dostępność?

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+