Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Racjonalizacja procesu inwestycyjnego - konsultacje społeczne

01.08.2008

31 lipca br. Olgierd Dziekoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, uczestniczył w regionalnym spotkaniu konsultacyjnym projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw.

Spotkanie, które odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, służyło prezentacji szczegółów projektu, dając możliwość zgłoszenia uwag bezpośrednio zespołowi redakcyjnemu.
W dyskusji nad przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury projektem wzięli udział: Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki, Stefan Kotlewski - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Robert Dziwiński - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele władz Warszawy. Regionalne spotkanie konsultacyjne poświęcone projektowi ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, zorganizowały wspólnie Ministerstwo Infrastruktury, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu terytorialnego, administracji architektoniczno-budowlanej, nadzoru budowlanego, środowisk związanych z procesem inwestycyjnym, takich jak: izby gospodarcze inwestorów, izby zawodowe architektów, projektantów, urbanistów, inżynierów oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Regionalne spotkania konsultacyjne odbyły się w 16 miastach wojewódzkich. Warszawskie spotkanie było ostatnim z zaplanowanych w cyklu konsultacji regionalnych. Na prośbę środowiska samorządowców dodatkowe spotkanie odbędzie się 6 sierpnia br. w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+