Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wielkopolski Dzień Budowlanych

08.10.2019

Na oficjalną uroczystość Wielkopolskiego Dnia Budowlanych 27 września br. do auli Collegium Europejskiego w Gnieźnie przybyło ponad 300 inżynierów i techników.

 

Fot. M. Praszkowski

 

Na początku Wielkopolskiego Dnia Budowlanych miał miejsce występ Kameralnego Zespołu Męskiego „Szpaki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Następnie Jerzy Stroński – przewodniczący WOIIB przywitał wszystkich uczestników spotkania, przedstawił działalność Wielkopolskiej OIIB w ostatnim okresie i wskazał dalsze kierunki działania.

Goście w swoich wystąpieniach doceniali rolę inżynierów w budowaniu nowoczesnej Polski, życzyli wszystkim budowlańcom zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Wielkopolski Dzień Budowlanych był też dobrą okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych członków WOIIB. Medal za zasługi dla województwa wielkopolskiego otrzymali: Klemens Janiak, Jan Michalski, Michał Rakowski, Elżbieta Stakun. Tomasz Budasz – prezydent miasta Gniezno uhonorował Zenona Wesołowskiego Medalem koronacyjnym. Wręczono także trzy złote i siedem srebrnych Odznak Honorowych PIIB.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do Dziekanowic, gdzie potoczyła się towarzyska część spotkania. Można było także skorzystać z przeprawy promowej i zwiedzenia z przewodnikiem Ostrowa Lednickiego.

 

Mirosław Praszkowski

redaktor naczelny Biuletynu WOIIB

 

Przeczytaj także: Centralne Obchody Dnia Budowlanych 2019

Łódzki Dzień Budowlanych

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+