Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Jest minister infrastruktury

16.11.2007

Dzisiaj powołany został nowy rząd. Ministrem infrastruktury został Cezary Grabarczyk.

Ma 47 lat i jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Z wykształcenia jest prawnikiem, pracował  m.in. jako adwokat, zajmował również stanowisko zastępcy  prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a w latach 1999-2001 był pierwszym wicewojewodą łódzkim. Ponadto był posłem IV i V kadencji Sejmu. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z list PO w Łodzi i dostał 44 610 głosów. W Sejmie był członkiem Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Zasiadał w komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. Nowy minister od 6 lat jest członkiem Platformy Obywatelskiej, a z Donaldem Tuskiem związany był już wcześniej - w czasach Kongresu Liberalno-Demokratycznego.


Po posiedzeniu Rady Ministrów Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk przybył do Ministerstwa Budownictwa, gdzie przywitali go: ustępujący Minister Budownictwa Mirosław Barszcz, Sekretarz Stanu Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu Elżbieta Janiszewska – Kuropatwa oraz dyrektorów departamentów i pracownicy Ministerstwa.


Źródło(tekst) : Ministerstwo Budownictwa, Rzeczpospolita, www.tvn24.pl
Źródło (zdjęcie): Ministerstwo Budownictwa

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+