Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przychody z chemii budowlanej 11% w górę

17.01.2019

Firma badawcza IBP Research dokonała syntezy raportów własnego autorstwa z 2018 r. i zagregowała dane na temat chemii budowlanej w Polsce.

 

Do sumarycznego zestawienia wzięto wyniki badań 12 rynków produktowych:

- klejów do płytek ceramicznych

- klejów gipsowych do płyt g-k

- wylewek podłogowych

- mas samopoziomujących

- systemów dociepleń

- hydroizolacji bitumicznych

- tynków gipsowych maszynowych

- tynków gipsowych ręcznych

- suchych (sypkich) gładzi i mas szpachlowych

- mokrych (gotowych) gładzi i mas szpachlowych

- farb do ścian i elewacji

- farb i lakierów na metal i drewno

 

 

Wg danych IBP Research sumaryczna sprzedaż powyższych produktów na polskim rynku przekroczyła w 2018 r. wielkość 4,5 mln t. Oznacza to wzrost w stosunku do 2017 r. o 7%.

Wynik ten wyznaczony został na podstawie bezpośredniego badania rynku podsumowującego sprzedaż dystrybutorów i zakupy wykonawców oraz nałożenia danych makroekonomicznych o realizacji budownictwa mieszkaniowego i niemieszkaniowego, wraz ze zintegrowaną macierzą aplikacji materiałów chemii budowlanej.

Opisywany rynek agencja IBP Research wyceniła w 2018 r. na sprzedaż rzędu 8 mld zł netto, co przekłada się na wzrost o 11% w stosunku do roku poprzedniego.

Warto podkreślić, iż jest to czwarty z rzędu rok wzrostu sprzedaży chemii budowlanej. Co więcej, wg prognoz IBP Research dobra koniunktura zostanie zachowana na 2 kolejne lata, aczkolwiek ze słabnącą rok do roku stopą dynamiki.

Z asortymentu chemii budowlanej, do roku 2020 najbardziej wzrosną: systemy dociepleń, farby ścienne oraz gipsy mokre.

Dynamika wartości rynku chemii budowlanej determinowana jest w zdecydowanie większym stopniu stopą zmiany wolumenu sprzedaży niż stopą zmiany cen rynkowych.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+