Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowe centrum laboratoryjne Selena Labs

04.04.2019

Grupa Selena, producent chemii budowlanej i właściciela marki TYTAN, w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK" w Dzierżoniowie uruchomiła główne centrum badawczo-rozwojowe.

 

 

Laboratorium koordynuje działania działów R&D z Polski, Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Chin. Jest tu zatrudnionych  50 wysokiej klasy chemików.

Inwestycja pochłonęła niemal 8 mln zł i ma powierzchnię użytkową ponad 4000 m².

Spółka otrzymała dofinansowanie na wyposażenie centrum badawczo-rozwojowe w wysokości około 800 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Poddziałanie 4.5.2. Ministerstwa Gospodarki. Selena Labs uczestniczy również w projektach w ramach programu Horyzont 2020 i jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum. Laboratorium otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych – w ramach projektu EENSULATE. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 – jego budżet to blisko 80 mld euro. Oprócz projektu EENSULATE, Selena Labs uczestniczy w ramach programu Horyzont 2020 także w projekcie BioMotive, który ma na celu przygotowanie gruntu pod produkcję oraz sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego znajdują się trzy zakłady produkcyjne oraz centrala firmy.

 

Czytaj też: Otwarto Laboratorium Badań Chemicznych w ICiMB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+