Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Oddano A2 od Węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego

14.08.2020

Od połowy sierpnia 2020 roku kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka autostrady A2. Oddano do ruchu fragment pomiędzy Węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.


A2 od Węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego to dwujezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu oraz rezerwą pod trzeci pas. Wybudowane zostały drogi lokalne do obsługi ruchu lokalnego. W związku z powstaniem nowego układu komunikacyjnego przebudowano częściowo istniejące drogi gminne i powiatowe. Zakres robót obejmował również przebudowę infrastruktury kolidującej z autostradą oraz budowę nowej. Autostrada wyposażona została w niezbędne urządzenia ochrony środowiska - ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i płazów oraz zbiorniki retencyjne.Na odcinku pomiędzy węzłem Halinów a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego, po obu stronach trasy, powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) oraz Obwód Utrzymania Autostrady (OUA), z terminem zakończenia prac w październiku 2020 r.


Sprawdź też:Wartość inwestycji (dokumentacja, roboty, wykup gruntów, prace archeologiczne) to prawie 755 mln zł, w tym koszt robót to ok. 538 mln zł. Część z tej kwoty, ok. 329,6 mln zł, to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nadzór inwestorski prowadzi konsorcjum firm Drogowa Trasa Średnicowa (lider) oraz MP Mosty (partner).


GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+