Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Otwarcie Epi-Centrum Nauki w Białymstoku

28.08.2020

Epi-Centrum Nauki w Białymstoku to miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą. Tu można przeprowadzać doświadczenia, testować i poznawać nowe technologie.


Epi-Centrum Nauki mieści się na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, od strony ul. Wiosennej. Centrum składa się z dwóch odrębnych stref. Pierwsza to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna o powierzchni blisko 600 m2. Miejsce to przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, czyli przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Znajduje się tu pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane są do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dają maluchom możliwość poznawania świata nauki.

 


 

Druga strefa to Wystawa Główna – uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Wystawa Główna obejmuje powierzchnię 2 670 m2. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy może samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdziemy tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych.

Zobacz też:

 


Epi-Centrum Nauki powstało w ramach projektu „Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020. Beneficjentem projektu jest Miasto Białystok, a jego realizatorem był Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Całkowita wartość projektu to 25,4 mln zł, a dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosła 17,4 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Trias AVI Sp. z o.o., która w ścisłej współpracy z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym m.in. zaprojektowała przestrzenie, eksponaty i instalacje, a także prowadziła prace wykończeniowe.


Urząd Miejski w Białymstoku

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+