Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Użycie mas bitumicznych TECHNONICOL

15.02.2019

Jedną z największych zalet gotowych mas bitumicznych jest ich duży asortyment. Wśród produktów TECHNONICOL znaleźć można grunt bitumiczny MASTER. Służy on do gruntowania podłoża pod hydroizolacyjne pokrycia rolowane i powłokowe oraz zwiększa przyczepność materiałów do podłoża.

Hydroizolacja do fundamentów MASTER stanowi wodoodporną warstwę zewnętrzną, która skutecznie chroni fundamenty przed wilgocią i wodą gruntową. Masa Ta bitumiczno-kauczukowa do dachów MASTER skutecznie chroni przed przeciekaniem i zwiększa żywotność dachu. Wygodny i wielofunkcyjny lepik na zimno przeznaczony jest do napraw pokryć z pap oraz klejenia materiałów na bazie bitumu do cegieł, betonu, metalu, drewna, ceramiki i innych rodzajów powierzchni.

 

 

Wszystkie masy bitumiczne od TECHNONICOL są gotowe do użycia od razu po zakupieniu. Oczywiście przed zastosowaniem każdą z nich trzeba dokładnie wymieszać. Po tej czynności należy oczyścić powierzchnię, na której preparat będzie nakładany. Preparat nakłada się jedną warstwą, powinien on schnąć nie dłużej niż 12 godzin. Zastosowanie gruntu stanowi postawę do kolejnego kroku, na przykład nałożenia hydroizolacji fundamentów. Tę z kolei zaleca się aplikować w dwóch warstwach, w odstępach czasowych wynoszących maksimum 12 godzin. Grunt bitumiczny to także podkład pod preparat do konserwacji pokryć dachowych. W przypadku starego, lekko spękanego pokrycia dachowego wystarczy nałożyć za pomocą szpachelki, szczotki dekarskiej lub metodą wylewania i poziomowania jedną warstwę nie grubszą niż 1,2 mm, tak aby szczelnie pokryła całą uszkodzoną powierzchnię i zalała wszystkie spękania. Tak powstałą jednolitą warstwę trzeba zabezpieczyć przed promieniowaniem UV za pomocą posypki papowej lub ochronnej masy bitumiczno-aluminiowej TECHNONICOL ? 57. Po zagruntowaniu powierzchni nakłada się lepik na zimno na grubość około 0,5–1 mm. Po kilku minutach od nałożenia dobrze jest lekko docisnąć lepik, dzięki czemu zwiększy on swoje właściwości wiążące.

Niezależnie od wybranego preparatu należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa: rękawicach ochronnych, dobrej wentylacji pomieszczenia i unikaniu kontaktu roztworu ze skórą i oczami. Nie wolno stosować preparatów blisko otwartego źródła ognia.

 

Czytaj też: Wykonywanie hydroizolacji przyziemnej części budynków w okresach obniżonej temperatury

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+